Sposoby na wywołanie okresu

Nieodpowiednia dieta, a także funkcjonowanie pod wpływem dużego stresu czy też pośpiechu, może przekładać się w sposób zaburzający na regularność różnych procesów, które zachodzą w organizmie kobiety.

Domowe metody na wywołanie okresu

Jednym z takich procesów właśnie, jest przebieg owulacji, a powiązana z nim miesiączka, niekiedy występuje nieregularnie, właśnie przy zachwianiu rozmaitych nawyków w codzienności. Na szczęście, są dzisiaj pewne sposoby, dzięki którym można wywołać miesiączkę metodami domowymi. Oczywiście, jeżeli opóźnienie okresu stanowi wynik współżycia, najprościej będzie zrobić test ciążowy, który rozwieje wątpliwości. Jeżeli jednak nie ma mowy o takim fakcie, możemy uciec się do innych działań, mogących pomóc i faktycznie, wywołać miesiączkę.

Bądź piękniejsza z jagodami Acai

Aspiryna pomoże wywołać miesiączkę

Jednym z działań, które możemy podjąć, jest zażycie aspiryny lub innych pirynowych środków. Wszystko przez to, że jednym z fizjologicznych działań, występujących w organizmie po zażyciu tych leków, jest rozrzedzenie krwi. Przez takie rozrzedzenie, można wywołać krwawienie menstrualne. Kolejny, mniej inwazyjny sposób, to zażycie bardzo ciepłej, ale nie gorącej kąpieli. Tutaj, podobnie jak przy zażyciu leków, mamy do czynienia z rozrzedzeniem krwi.

Czerwone wino wywoła czerwoną krew

Według wielu kobiet, bardzo pomocne przy wywoływaniu miesiączki, jest też czerwone wino. Wypicie dwóch czy trzech kieliszków, także wpływa na cykl hormonalny w organizmie i może przyczynić się do wystąpienia krwawienia.

Zrób badania – coś może być nie tak

Jeżeli żadne z powyższych sposobów nie skutkuje, a nie ma mowy o ciąży, należy i tak udać się do lekarza – ogólnego lub endokrynologa, by wykonać badania. Zahamowanie cyklu, może być symptomem, który wskazuje na poważne zmiany w zakresie funkcjonowania organizmu, niekiedy o podłożu chorobowym. Wykonanie badań, pomoże w kompleksowej diagnozie, być może zalecone zostanie tylko zmodyfikowanie nawyków żywieniowych i innych, które dotyczą codziennego życia

.

Jak wywołać okres?

photo by: Looking Glass

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>