Sposoby na wywołanie okresu

Nieodpowiednia dieta, a także funkcjonowanie pod wpływem dużego stresu czy też pośpiechu, może przekładać się w sposób zaburzający na regularność różnych procesów, które zachodzą w organizmie kobiety.

Aby się z nimi nie spotykać warto korzystać z różnego rodzaju suplementów diety, które nie tylko regulują pracę organizmu (także cykli miesięczkowego), ale również pomagają między innymi w odchudzaniu, co z pewnością mocno może Cię zainteresować, są to bowiem suplementy takie jak zielona kawa.

Domowe metody na wywołanie okresu

Jednym z takich procesów właśnie, jest przebieg owulacji, a powiązana z nim miesiączka, niekiedy występuje nieregularnie, właśnie przy zachwianiu rozmaitych nawyków w codzienności. Na szczęście, są dzisiaj pewne sposoby, dzięki którym można wywołać miesiączkę metodami domowymi. Oczywiście, jeżeli opóźnienie okresu stanowi wynik współżycia, najprościej będzie zrobić test ciążowy, który rozwieje wątpliwości. Jeżeli jednak nie ma mowy o takim fakcie, możemy uciec się do innych działań, mogących pomóc i faktycznie, wywołać miesiączkę.

Aspiryna pomoże wywołać miesiączkę

Jednym z działań, które możemy podjąć, jest zażycie aspiryny lub innych pirynowych środków. Wszystko przez to, że jednym z fizjologicznych działań, występujących w organizmie po zażyciu tych leków, jest rozrzedzenie krwi. Przez takie rozrzedzenie, można wywołać krwawienie menstrualne. Wywołując okres poprzez spożycie aspiryny należy jednak pamiętać o tym, aby wszystko stosować z umiarem, bowiem jeśli nie pomaga to po małych ilościach, to i większa dawka może być po prostu szkodliwa.

Kolejny, mniej inwazyjny sposób na wywołanie miesięczki, to zażycie bardzo ciepłej, ale nie gorącej kąpieli. Tutaj, podobnie jak przy zażyciu leków, mamy do czynienia z rozrzedzeniem krwi. Metoda ta jest o tyle atrakcyjna, że oprócz tego, że bywa skuteczna, to jest też przyjamna dla każdej kobiety, miło bowiem jest sobie przecież odpocząć w wannie.

Czerwone wino wywoła czerwoną krew

Według wielu kobiet, bardzo pomocne przy wywoływaniu okresu, jest też czerwone wino. Wypicie dwóch czy trzech kieliszków, także wpływa na cykl hormonalny w organizmie i może przyczynić się do wystąpienia krwawienia. Tu kolejny raz należy pamiętać o tym, aby nie przesadzić, bowiem nadmiar alkoholu może Ci szakodzić nie tylko jak potencjalny kac, ale też wówczas, gdy okaże się, że jednak jesteś w ciąży. Przecież nie chcesz zalewać swojego maleństwa hektolitrami alkoholu.

Zrób badania – coś może być nie tak

Jeżeli żadne z powyższych sposobów nie skutkuje, a nie ma mowy o ciąży, należy i tak udać się do lekarza – ogólnego lub endokrynologa, by wykonać badania. Zahamowanie cyklu, może być symptomem, który wskazuje na poważne zmiany w zakresie funkcjonowania organizmu, niekiedy o podłożu chorobowym. Wykonanie badań, pomoże w kompleksowej diagnozie, być może zalecone zostanie tylko zmodyfikowanie nawyków żywieniowych i innych, które dotyczą codziennego życia. Jeśli samodzielnie chcesz zadbać o usprawnienie pracy swojego organizmu, to zapoznaj się z informacjami odnośnie suplementu, o którym pisaliśmy na samym początku artykułu, może to on okaże się w Twoim przypadku zbawienny.

Ten facet marzy, aby jego kobieta dostała okresu

Fotografia udostępniona przez: Looking Glass

O zbysiontko

Witam, nazywam się Zbigniew Dróżdż. Zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym, jednak hobbystycznie lubię poznawać różnorodne domowe sposoby na pozbywanie się różnego rodzaju problemów. Czy to tych ze zdrowie, z żywnością czy też z wychowywaniem dzieci. Miło mi jest udzielać się w tym portalu mogąc przez to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami. Mam nadzieję, że docenicie je i chętnie z nich skorzystacie! Pozdrawiam :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.