Sposoby na zatkane ucho

Doskwiera Ci uciążliwy problem związany z zatkanym uchem? Na pewno ucieszy Cię to, że właśnie znalazłeś stronę z trzema sposobami na zatkane ucho, które jeszcze nigdy nas nie zawiodły. Zapoznaj się zatem z nimi, a jeśli Ci nie ulżą, to niezwłocznie udaj się do lekarza – możesz mieć bowiem problem z zapaleniem ucha.

Jak odetkać ucho cebulą?

Bardzo popularna jest metoda na odetkanie ucha poprzez okład z cebuli. Aby dobrze przygotować się do tego procesu należy ukroić gruby plaster cebuli, a następnie odrobinę go podgrzać. Po umiejscowieniu go na zatkanym uchu należy owinąć głowę bandażem w ten sposób, aby cebula stabilnie trzymała się na chorym miejscu. Następnie kładziemy się spać, a rano ucho powinno być odetkane. Ewentualnie można po prostu włożyć do ucha odrobinę cebuli, która tak zbawiennie na nie działa.

Odetkaj ucho ciśnieniem

Prostym sposobem na zatkane ucho jest odetkanie go poprzez wdmuchiwanie do nosa i ucha powietrza przy pomocy tradycyjnej gruszki. To bardzo banalny, ale często skuteczny sposób pozwalający na poradzenie sobie z tym problemem.

Mikstura na zatkane ucho

Trochę bardziej złożonym sposobem na zatkane ucho, ale jakże skutecznym, jest przygotowanie takiej oto mieszanki. Należy przygotować sobie dwie miseczki, do której wprowadza się dwa płyny. Do jednej wlewasz ciepłą wodę oraz wodę utlenioną w proporcjach 1:1. Płyn ten należy zassać do strzykawki i wprowadzić go do zatkanego ucha leżąc na boku tak, aby zatkane ucho było skierowane ku górze. Wstrzykiwanie należy przeprowadzić spokojnie i delikatnie. Po wstrzyknięciu roztworu do ucha powinno się poleżeć z nim około piętnastu minut.

W tym czasie mikstura odtykać będzie ucho, a Ty usłyszysz różne podejrzane dźwięki i bulgotania. Kiedy już minie te piętnaście minut, to spokojnie wypuść z ucha płyn do drugiej miski i ponów opisany powyżej zabieg, tym razem wstrzykując wodę z nieco większym ciśnieniem.

Po drugim zabiegu Twoje ucho powinno być odetkane!

O zbysiontko

Witam, nazywam się Zbigniew Dróżdż. Zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym, jednak hobbystycznie lubię poznawać różnorodne domowe sposoby na pozbywanie się różnego rodzaju problemów. Czy to tych ze zdrowie, z żywnością czy też z wychowywaniem dzieci. Miło mi jest udzielać się w tym portalu mogąc przez to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami. Mam nadzieję, że docenicie je i chętnie z nich skorzystacie! Pozdrawiam :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.