Sposoby na anginę

Sposoby na zatkany nos

Zatkany nos to nieodzowny element każdego przeziębienia. Nie możemy przez niego oddychać, ciągle próbujemy się wysmarkać, ale nic z tego nie wychodzi. Do tego jeszcze dochodzi śmieszny głos i znacznie zwiększone ryzyko zarażenia się opryszczką- co robić w takiej sytuacji? Jak poradzić sobie z zatkanym nosem?

Skuteczne sposoby na zatkany nos

Sposobów jest kilka. Pierwsza rzecz, od której należałoby zacząć to wzięcie ciepłej kąpieli. Ciepła woda rozszerza naczynia i pomaga rozpuścić się wydzielinie. Jeśli nie mamy możliwości wzięcia prysznica, dobrze jest chociaż zrobić sobie ciepły okład na nos (bawełnianą szmatkę moczymy w ciepłej wodzie).

Inhalacja na zatkany nos

Sposoby na zatkany nosKolejną metodą na zatkany nos jest inhalacja. Wykonuje się je w ten sposób, że do miski wlewa się bardzo ciepłej wody, następnie nachyla się nad miską, a głowę przykrywa ręcznikiem. Zasada działania jest podobna jak w pierwszej metodzie, z tym że w tym wypadku, korzystamy z wody w postaci pary. Efekt można jeszcze wzmocnić poprzez dodanie kilku kropelek olejku. Takie olejki można zakupić w sklepach zielarskich lub w aptekach. Inhalacje mają również ten plus, że wspomagają leczenie przeziębienia, a więc dzięki nim możemy nie tylko chwilowo odetkać nos, ale trwale uwolnić się od choroby.

Lekarstwa na zatkany nos

Kolejnym sposobem na zatkany nos jest skorzystanie z jednego, z ogólnodostępnych leków. Preparaty możemy podzielić na dwie grupy. Pierwszą stanowią kropelki do nosa, drugą tabletki. Warto sięgać szczególnie po te drugie, które choć przynoszą efekt trochę później, to ich działanie na ogół jest dłuższe. Do kropelek można się bowiem bardzo szybko przyzwyczaić, co wiąże się z tym, że co chwilę aplikujemy je sobie. Po jakimś czasie organizm się na nie uodparnia i stają się nieskuteczne.

W walce z zatkanym nosem warto korzystać z różnych metod, naprzemiennie. Ewentualnie można poczekać, aż nos sam się odetka, a katar minie. W końcu mówi się, że nieleczony katar trwa siedem dni, a leczony tydzień.

Fotografia udostępniona przez: mcfarlandmo

O zbysiontko

Witam, nazywam się Zbigniew Dróżdż. Zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym, jednak hobbystycznie lubię poznawać różnorodne domowe sposoby na pozbywanie się różnego rodzaju problemów. Czy to tych ze zdrowie, z żywnością czy też z wychowywaniem dzieci. Miło mi jest udzielać się w tym portalu mogąc przez to dzielić się z Wami moimi doświadczeniami. Mam nadzieję, że docenicie je i chętnie z nich skorzystacie! Pozdrawiam :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.