Wypowiedzenie umowy OC

Planujesz zmienić ubezpieczyciela swojego samochodu lub też jesteś Klientem dwóch towarzystw ubezpieczeniowych i musisz zrezygnować z usług jednego z nich? W takim układzie potrzebował będziesz wzoru wypowiedzenia umowy OC, które sprawnie i w pełni legalnie pozwoli Ci na rozwiązanie umowy OC! W tym artykule pragniemy zapoznać Cię z informacjami na temat tego co zawierać powinno tego typu wypowiedzenie, jak powinno ono wyglądać, a także przedstawimy Ci informację skąd całkowicie za darmo pobrać można wzór wypowiedzenia umowy OC.

Jak napisać wypowiedzenie umowy OC?

Jak już wspomnieliśmy na początku naszego artykuły wypowiedzenie umowy OC przydać może Ci się w sytuacji, w które zmieniasz ubezpieczyciela lub też chcesz zakończyć umowę z jednym z nich. Właśnie wówczas przygotować powinieneś pismo, w którym umieścić powinno się dane takie jak

  • Dane osobowe lub dane firmy wraz z numerem PESEL lub REGON
  • Komunikat i wiadomość o zamiarze wypowiedzenia umowy w celu zmiany ubezpieczyciela
  • Dane adresowe
  • Informacje na temat samochodu: marka, numer rejestracyjny
  • Informacje na temat obowiązującej umowy, jej numer

Przygotowany według powyższych wskazówek należy wydrukować oraz własnoręcznie podpisać. Warto o tym pamiętać, ponieważ tego typu dokumenty bez podpisu nie spełniają swoich celów.

Towarzystwa ubezpieczeniowe w dobie Internetu z chęcią pozwalają na wysłanie wypowiedzenia umowy OC pocztą elektroniczną w formie skanu lub zdjęcia podpisanego dokumentu. Można również zdecydować się na wysłanie pisma listem poleconym za potwierdzeniem odbioru lub dostarczyć można wypowiedzenie przedstawicielowi ubezpieczyciela. Dokładne dane na temat adresów uzyskać można na stronach internetowych ubezpieczycieli.

 Gdzie pobrać można wzór wypowiedzenia umowy OC?

Jeśli chcesz zapoznać się z gotowym wzorem wypowiedzenia umowy OC, to pragniemy odesłać się na poniższą stronę, to właśnie na niej pobierzesz darmowy wzór wypowiedzenia umowy OC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>