5 rzeczy, które robisz systematycznie rób w ten sposób. Zaoszczędzisz czas


Tyle rzeczy chciałbyś zrobić! Ale kiedy znaleźć na to wszystko czas? Przecież doba ma jedynie 24 godziny.

Jak więc zrobić to wszystko co masz w planach na dzisiejszy dzień?

Okazuje się, że naprawdę można zaoszczędzić czas! Zwyczajnie rób to co robisz zwykle w ten sposób co Ci powiem, a zaoszczędzisz czas.

1. Płać rachunki przez internet

Pójście do banku albo punktu gdzie robi się opłaty czy też na pocztę – to chyba nawet pół godziny albo całą Ci zajmuje. Prawda?

Jeżeli zaś zapłacisz rachunki przez internet i zlecisz przelew stały – to nie dość że samo to się zrobi to zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

Tak więc +1 godzinę zaoszczędzisz.

2. Jedynie 10 minut dziennie przeznacz na oglądanie profili społecznościowych

Ile tak na serio siedzisz na portalach społecznościowych i oglądasz swoich znajomych? Godzinę, dwie, czy może więcej? Powiem Ci strata czasu –  jeśli marnujesz swój czas “siedząc” wciąż na fejsie, snapie, insta itp.

Od dziś postanów sobie i nastaw stoper, że tylko 10 minut dziennie oglądasz profile społecznościowe – a potem je zwyczajnie wyłączasz.

Wiesz, tak serio – tyle czasu Ci starczy aby wszystkiego co ważne i nie ważne dowiedzieć się o swoich znajomych.

Tak więc +1,5 godziny zaoszczędzisz.

3. Kup sobie Multicooker

Idziesz z pracy do domu i już w głowie masz jedno… muszę ugotować obiad bo zaraz przyjdą dzieci ze szkoły i mąż z pracy.

Tak więc przychodzisz do domu i gotujesz obiad.

Masz więc nawet 1,5 godziny zajęte na przygotowywanie obiadu. Bo to w tym właśnie czasie pieczesz kurczaka, gotujesz makaron i robisz surówkę z pora.

A jakbym Ci tak powiedziała – że owszem surówke zrobisz sam – a reszta zrobi się sama jak będziesz jechał samochodem albo autobusem do domu?

Niemożliwe? A jednak tak. Kup sobie multicooker i na pewno zaoszczędzisz czas. Dlaczego? Ponieważ w tym urządzeniu jest funkcja, która umożliwia ustawienie czasu kiedy ma się rozpocząć gotowanie.

Wobec tego jak przed pracą wszystko przyszykujesz i ustawisz odpowiedni czas przyrządzenia obiadu –  to potem na gotowy obiad wejdziesz do domu Ty, Twoje dzieci i mąż.

Tak więc +1,5 godziny zaoszczędzisz.

4. Zrób sobie listę zakupów

Zakupy robimy codziennie. I jest tak, że wpadasz do sklepu i kupujesz co Ci się zdaje, że jest potrzebne, albo i nie. Buszujesz po półkach sklepowych i zwyczajnie kupujesz.

W takim razie spędzasz z pewnością 30 minut więcej w sklepie na oglądaniu tak naprawdę niepotrzebnych rzeczy.

Jest na to sposób! Zrób sobie listę zakupów. I nie trać cennego czasu na zastanawianie się jakie przyprawy się skończyły, miałem kupić mleko, ryż czy mąkę.

Czy jest jeszcze karma dla psa, kota, chomika, kanarka?

Musisz wiedzieć, że lista naprawdę ułatwia i upraszcza nam życie i oszczędza czas na kupowaniu niepotrzebnych rzeczy.

Tak więc +0,5 godziny zaoszczędzisz.

5. Kup samoobsługowy odkurzacz, zmywarkę

Odkurzanie oraz zmywanie… musisz to zrobić niemal codziennie żeby nie ugrzęznąć w brudzie. Ale musisz tego robić sam.

Nasz świat na szczęście jest na tyle zmechanizowany – że owe czynności mogą zrobić się same.

Wystarczy, że kupisz sobie samoobsługowy odkurzacz i zmywarkę, i gotowe. Ty możesz w tym czasie sobie odpoczywać, a samo się posprząta i pozmywa.

Tak więc +1 godzinę zaoszczędzisz.

Praca i inne obowiązki i wieczny brak czasu – to już nie jest Twój problem. Dzięki moim sposobem zaoszczędzisz dziennie do 5,5 godziny.

W tym czasie zajmij się sobą… zrób to na co masz ochotę, albo zwyczajnie poleniuchuj.

Czytasz i nie wierzysz. Tak więc albo w to uwierzysz, albo sprawdź, jak w ciągu jednego dnia prostego eksperymentu zaoszczędzisz kilka cennych godzin.

Znasz inne sposoby na zaoszczędzenie czasu? Napisz nam o nich w komentarzu.


LUBISZ TO? UDOSTĘPNIJ:

Basia

Cześć, jestem Basia! Od wielu lat zgłębiam tajniki zdrowego życia i tego, jak naturalnymi metodami chronić swoje zdrowie.Piszę blog i poradniki, w których pokazuję, jak dbać o siebie i swoją rodzinę w sposób naturalny.